Sömürüsüz Lezzetler

Bal için vegan alternatifler

Bal için vegan alternatifler

Dünya mutfağında olduğu gibi Türk mutfağında da sıklıkla kullanılan bal için vegan alternatifler sandığınızdan daha çok. Bildiğiniz üzere arıların sömürülmesine dayalı olarak yapılan bal üretimi; veganların en çok tepki gösterdiği eylemlerden birisi. Bu nedenle bal içeren tariflere de sıklıkla alternatif gıda ürünü aranmakta. Biz de bu yazımızda sizlere bal için hangi alternatif ürünleri kullanabileceğimizden bahsedeceğiz.

Bal için vegan alternatifler nelerdir?

Pekmez: Bal yerine sıklıkla kullanılan ve ulaşımı oldukça kolay bir üründür pekmez. Örneğin bitkisel çaylarınızı önceden bal ile tatlandırıyorsanız şimdi bunu pekmez kullanarak da yapabilirsiniz. Pekmez aynı zamanda tariflerde şeker yerine de kullanabilen harika bir üründür. Pancar pekmezi, dut pekmezi, keçiboynuzu pekmezi, üzüm pekmezi gibi birçok farklı alternatif sizleri bekliyor.

Agave Şurubu: Bala en yakın alternatiflerden birisi olan Agave şurubu fiyatından ötürü sıklıkla tercih edilemiyor. Fakat sağlığa oldukça faydası bulunuyor. Bu ürünü Migros ya da Macro Center gibi ithal ürünleri satan marketlerde bulmanız mümkün.

Akçaağaç Şurubu: Kanada’da yetişen bir ağaçtan elde edilen bu şurup da ithal ve fiyatı yüksek ürünlerden birisi. Bal yerine alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Hurma Şurubu: Evde kendinizin yapabileceği bu tarif ile bal yerine harika bir alternatif elde etmiş olursunuz. Bu tarifimizi okumak için tıklayın.

Göründüğü üzere bal için birçok vegan alternatif bulunuyor. Bu nedenle bal içeren tarifleri gönül rahatlığıyla yapmanız mümkün.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir